Elbląg: Kierowanie ruchem, blokowanie zalanych ulic - Policja dziękuje za wyrozumiałość

Reklamy

 

 

                

 

 

Najnowsze artykuły

Elbląg: Kierowanie ruchem, blokowanie zalanych ulic - Policja dziękuje za wyrozumiałość

Policjanci ruchu drogowego oraz prewencji i prewencji kryminalnej zabezpieczali ulice na których doszło do podtopień. Część dodatkowych służb zakończyła się nad ranem.

- Na głównych skrzyżowaniach w ciągu ulicy Tysiąclecia, Hetmańskiej, Rycerskiej  zdecydowaliśmy się na ręczne kierowanie ruchem przez policjantów – mówi kom. Wojciech Skrobotun z-ca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Zablokowaliśmy wjazd w al. Grunwaldzką, która była zalana bo sygnalizacja świetlna nie usunęła by zatoru spowodowanego ilością pojazdów, stąd właśnie ręczne sterowanie. - Kierowcy zdali wczorajszy egzamin i dziękujemy im za wyrozumiałość i sprawne pokonywanie utrudnień oraz stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz zachowaną dyscyplinę.

Policyjne posterunki , również w nocy wstawione były m.in. na ulicach: Łęczyckiej, Fromborskiej, al. Grunwaldzkiej, ul. Fabrycznej, Grota Roweckiego, oraz Malborskiej. Policjanci na bieżąco przekazywali informacje o sytuacji dyżurnemu KMP a ten kierował je do Zarządzania Kryzysowego. Służbę na drogach pełniło 116  policjantów w tym 22 policjantów ruchu drogowego, do służby weszli także żołnierze Żandarmerii Wojskowej i Inspekcja Transportu Drogowego. Z Oddziałów Prewencji KWP w Olsztynie do Elbląga oddelegowano łącznie 29 policjantów do wykorzystania podczas działań Pogotowia Powodziowego.

Na chwilę obecną ulice są drożne, woda ustąpiła trwa sprzątanie.

 

kom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem