Usuwanie skutków podtopień – gdzie po pomoc?

Reklamy

 

 

                

 

 

Najnowsze artykuły

Usuwanie skutków podtopień – gdzie po pomoc?

Przekazujemy mieszkańcom miasta poszkodowanym w wyniku wczorajszych podtopień najważniejsze informacje dotyczące pomocy, jaką mogą uzyskać w związku z poniesionymi stratami.

Sprawdzą szkody w terenie
Od dziś w ciągu najbliższych dni do mieszkańców zalanych ulic udadzą się przedstawiciele Komisji powołanej przez Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga. W jej skład wchodzą miejscy urzędnicy, inspektorzy nadzoru budowlanego oraz Zarządu Budynków Komunalnych.

Zadaniem Komisji jest przyjęcie zgłoszeń o stratach, wstępne oszacowanie strat oraz przekazanie informacji mieszkańcom, jaką formę pomocy mogą otrzymać. Komisja przekaże również informacje na klatki schodowe, tym mieszkańcom których nie uda się zastać w momencie wstępnego szacowania strat.

Dziś i w najbliższych dniach Komisja udaje się na ulice: Związku Jaszczurczego, Oboźną, Fabryczną, Zagonową, Fromborską, Bartniczą.


Gdzie zgłaszać szkody?

Osoby poszkodowane w wyniku zalania ulic mogą do 30 września br.zgłaszać poniesione szkody pisemnie, ustnie bądź telefonicznie w następujących miejscach:

• Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, ul. Winna 9, pok. 317, w godz. 7.30-15.30
   tel. 55 625 61 00, 55 625 61 95, 55 625 61 96

    lub

• Dyżurny Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (całodobowo), ul. Elizy Orzeszkowej 2,
   tel. 55 239 30 40, 239 30 41


Po otrzymanych zgłoszeniach pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej skontaktują się z osobami poszkodowanymi i przeprowadzą wywiad środowiskowy, który potrzebny jest do otrzymania wsparcia finansowego w formie zasiłku celowego.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem