TuElblag.pl - Aktualności i oferty pracy.

Reklamy

 

 

                

 

 

Najnowsze artykuły

KS. BONIECKI W ELBLĄGU

WIELKANOC 2018

 

 

 

 

 

 

ZDROWYCH, SPOKOJNYCH

 

I RODZINNYCH

 

ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY ŻYCZY

 

REDAKCJA

 

tuElbląg

Nie żyje Józef Gburzyński

Wczoraj (15.02) wieczorem zmarł Józef Gburzyński, prezydent Elbląga w latach 1990 – 1994. W marcu  skończyłby 69 lat

Józef Gburzyński, ur. 19 III 1949 w Napiwodzie k. Nidzicy. Ukończył Technikum Mechaniczne w Elblągu (1971).

1968-1971 monter w Gdańskim Przedsiębiorstwie Konstrukcji Stalowych i Urządzeń Przemysłowych Mostostal, 1971-1974 brygadzista w Przedsiębiorstwie Remontowo-Montażowym Przemysłu Okrętowego Budimor w Gdańsku, 1974-1982 w Zakładach Mechanicznych im. gen. Karola Świerczewskiego Zamech w Elblągu. 16-19 XII 1970 uczestnik strajku w Zamechu, przemarszu i wiecu pod budynkiem KP PZPR. 29 VI 1976 uczestnik akcji protestacyjnej w Zamechu.

18-31 VIII 1980 współorganizator strajku rotacyjnego w Zamechu, przewodniczący KS; od IX 1980 w „S”, przewodniczący Oddziałowego Komitetu Założycielskiego na Wydz. JB Zamechu

Rusza tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej .

Wraz z rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem rozpoczęły się także zapisy na czwartą już edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym mieście. Jest to wydarzenie, które przemienia uczestników duchowo, fizycznie i mentalnie. Podczas ponad 40 kilometrowej nocnej wędrówki w modlitwie i milczeniu rodzi się ból i walka z własnymi słabościami. Ma być ekstremalnie, by w trudnych warunkach poznać lepiej siebie i spotkać Boga. Do celu dojdą tylko ci, którzy to wyzwanie podejmą, do czego gorąco zachęcamy. Jest to droga, która poprzez zmęczenie   i samotność, uczy pokory i pozwala wejść w głąb siebie.

Tematem tegorocznych rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie Droga (Pięknego) Życia i odbędzie się ona w nocy z 23/24 marca. Tradycyjnie już, rozpocznie się Mszą Świętą          o 20:00 w salwatoriańskiej parafii Św. Brata Alberta

36-latek napadł na sklep. Na wolności pozostał tylko przez godzinę

Policjanci z Pasłęka zatrzymali 36-letniego mężczyznę pod zarzutem rozboju. Podejrzany jest o napad na ekspedientkę sklepu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca groził kobiecie i zrabował utarg ze sklepu. Niemal bezpośrednio po zdarzeniu został ustalony i zatrzymany przez policjantów. Teraz odpowie za rozbój. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do napadu doszło wczoraj (15.02.2018) przy ul. Ogrodowej w Pasłęku. Około godz. 19:00 do sklepu wszedł mężczyzna i wyjął zza pazuchy długi, kilkunastocentymetrowy nóż. Grożąc nim ekspedientce zażądał wydania pieniędzy. Zrabował cały utarg i uciekł. Po zdarzeniu kobieta zadzwoniła pod numer 997. Na miejsce przyjechali policjanci kryminalni, technicy i przewodnicy psów służbowych. Funkcjonariusze szybko wytypowali podejrzanego i już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali go w jednymUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem