Reklamy

 

 

                

 

 

Aktualności

Trwa nabór uzupełniający do Przedszkola Terapeutycznego w Elblągu

Aktualnie prowadzimy uzupełniający nabór do PRZEDSZKOLA TERAPEUTYCZNEGO MOZAIKA w Elblągu (ul. Żeromskiego 3b) dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności. Mamy w naszej placówce jeszcze tylko 2 wolne miejsca dla najbardziej potrzebujących maluchów z Elbląga. Nasze przedszkole ma charakter kameralny (dla  12 dzieci) i jest miejscem stworzonym docelowo dla dzieci z wyzwaniami rozwojowymi i szczególnymi potrzebami, którym staramy się sprostać poprzez indywidualnie dobrane terapie i wsparcie specjalistów. Nie ograniczamy się wyłącznie do określonych deficytów dzieci, każde dziecko bez względu na potrzeby jest przez nas traktowane jako osoba, dla której powstaliśmy i chcemy przekuwać swoja wiedzę i umiejętności w lepsze, wielowymiarowe funkcjonowanie podopiecznego z sobą, w rodzinie i społeczeństwie. Najlepsze efekty w tym obszarze to nagroda za trudy terapii.

Cała Polska wspiera Weronikę i Bartka! Dołącz i ty!

Weronika Dul (ur. 2008) i Bartek Dul (ur. 2004) z Białej Nyskiej zmagają się z rdzeniowym zanikiem mięśni SMA1.
 https://www.facebook.com/BartekiWeronika/

Choroba deformuje ciało i pogłębia niepełnosprawność. Niezatrzymana spowoduje najgorsze.
Zbieramy na nierefundowany lek Nusinersen, który jako jedyny może zatrzymać rozwój choroby. 
Dzieci potrzebują łącznie 12 podań leku w ciągu roku. Jedna ampułka to koszt niewyobrażalny dla samotnej mamy:
389 tys. zł!

O zbiórce więcej przeczytasz tu:
 https://www.siepomaga.pl/weronikaibartek

„KLER” (3)

Sami duchowni, według ks. Józefa Klocha, byłego rzecznika Episkopatu Polski, widząc siebie na ekranie mają uderzyć się w piersi i wziąć się za gruntowną naprawę. Z kolei ksiądz-poeta Alfred Wierzbicki na łamach Gazety Wyborczej wierzy, że film zmieni życie wielu duchownych. Jako, iż pewne patologie przychodzą księżom łatwo dzięki wiernym, to może i wierni uderzą się w pierś? Katolicy Niedzielni w zdecydowanej większości to niedouczeni, głupawi, obłudni hipokryci. Mąż poniewiera żonę, pije, bije dzieci, potem się spowiada i wszyscy siedzą cicho, bo tak im ksiądz podpowiada.

Utrudnienia w ruchu Al. Wyszyńskiego - Al. Tysiąclecia

Departament Zarząd Dróg UM informuje, że jutro - 18 października (czwartek) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na skrzyżowaniu  Al. Wyszyńskiego - Al. Tysiąclecia - Rycerska - Sopocka. Na skrzyżowaniu prowadzone będą prace remontowe urządzeń sygnalizacji świetlnej (wymiana sygnalizatorów). Sygnalizacja nie będzie funkcjonowała, kierowców będą obowiązywały znaki pionowe. Prosimy o ostrożną jazdę.

 

 

Informacja w/s transportu wyborców niepełnosprawnych

Informujemy, że w dniu wyborów, tj. 21 października br., Urząd Miejski w Elblągu zapewni transport osób niepełnosprawnych do wybranego lokalu wyborczego. W celu skorzystania z pomocy należy w dniu wyborów zgłosić taką potrzebę telefonicznie.

Zgłoszenia będą przyjmowane od godz. 8.00 do 20.00 w dniu 21 października br. pod numerem telefonu: 
55/ 239-33-99 (punkt informacyjny Urzędu).

Zmiana siedzib dwóch Obwodowych Komisji Wyborczych (2)

Urząd Miejski informuje, że zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu Nr XXXV/742/2018 z dnia 28 czerwca 2018 r. w najbliższych wyborach samorządowych zarządzonych na 21 października 2018 r. dwie siedziby Obwodowych Komisji Wyborczych zostały przeniesione.

Obwodowa Komisja Wyborcza Nr 18 (poprzednio zlokalizowana w Przedszkolu Niepublicznym BAJKA przy ul. Rypińskiej 3) przeniesiona została na ulicę Lubraniecką 19 (gdzie również mieści się oddział Przedszkola BAJKA). W lokalu wyborczym tej komisji głosują mieszkańcy ulic:

Nowy pracodawca w Elblągu

Energa-Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne sp. z o.o. otwiera siedzibę w Elblągu. Nowy oddział to docelowo ponad 70 nowych miejsc pracy, w firmie o ugruntowanej pozycji, atrakcyjnie wynagradzanych oraz dających możliwość podnoszenia kwalifikacji. 15 października inauguruje działalność oddziału spółki w Elblągu, przy al. Piłsudskiego 2.

Otwarcie nowego oddziału spółki to reakcja Grupy Energa na potrzeby społeczne elblążan i rozwijający się potencjał gospodarczy miasta.

Program "Czyste Powietrze"

Referat Ochrony Środowiska UM informuje, że w bieżącym roku zakończyło się już przyjmowanie wniosków w miejskim programie dofinansowania wymiany systemów ogrzewania na proekologiczne. Miasto rozdysponowało już całą kwotę zapisaną w tegorocznym budżecie wspierając wymianę pieców w elbląskich domach. Nadal jednak istnieje możliwość skorzystania z rządowego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne.

"Kler" - 2

Z wiatrem kinowej wrzawy na ulice wylała się ta sama, sterowana od lat, tłuszcza odrywanych u żłobu. Posłanka Joanna Scheuring-Wielgus, fundacja Nie lękajcie sięObywatele RP z antyklerykalnym frontem – Kościół kłamie i życie dzieci łamie. Chodzą po ulicach, próbując policzyć tych, którzy wolą siedzieć w klimatyzowanych kawiarniach i spijać nektar transformacji ustrojowej niż wysłuchiwać o jakiś łzawych dramatach… Sam Kościół katolicki natomiast swą biernością, czy wręcz zachowywaniem milczenia wobec odosobnionych przypadków zboczeń w kierunku dzieci, obarczyć trzeba winą szczególną.

To właśnie za murami tej wspólnoty powstał dokument, który pod najcięższą kościelną karą, jaką jest ekskomunika, nakazywał swoim pracownikom w sprawach pedofilii bezwzględnie milczeć, nawet jeśli byli świadkami gwałtów, dokonywanych na dzieciach przez

PodkategorieUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem