Reklamy

 

 

                

 

 

Aktualności

Bezpieczny senior... pieszy i rowerzysta

Wszystkich seniorów, którzy chcą dowiedzieć się więcej o swoim bezpieczeństwie w ruchu drogowym zapraszamy w środę, 17 października, (od godz. 9.30) do Ratusza Staromiejskiego, gdzie odbędzie się akcja „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”.

Akcja jest wspólnym pomysłem Ministerstwa Infrastruktury i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, partnerem akcji jest Policja. Kampania skierowana jest do rowerzystów i pieszych powyżej 60 roku życia. Według statystyk zdarzeń drogowych seniorzy stanowią istotny odsetek ofiar wypadków. Dlatego celem akcji jest podniesienie bezpieczeństwa na drodze wśród pieszych i rowerzystów 60+.

 

Zajęcia poprowadzą elbląscy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Prelegenci zaprezentują interaktywne filmy obrazujące niebezpieczeństwa. Prelegenci porozmawiają też z uczestnikami, uświadamiając im zagrożenia oraz przedstawiając sposoby ich unikania.

Seniorzy-rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Przed zajęciami i podczas przerwy zapraszamy Seniorów do korzystania z bufetu kawowego oraz z bezpłatnych konsultacji specjalistów.

Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma miły upominek.

Szczegóły dotyczące akcji zamieszczone są na stronie internetowej Krajowej Rady BRD www.krbrd.gov.pl orazwww.SeniorNaDrodze.pl

 

 Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem