Reklamy

 

 

                

 

 

Kryminalne

Eliminujemy z drogi nietrzeźwych kierujących

520 kontroli trzeźwości w miniony weekend i zatrzymanie trzech nietrzeźwych kierujących to tylko część policyjnych działań. W poniedziałek rano prowadzono tzw. „Trzeźwy poranek”. Policjanci już od godziny 4 nad ranem kontrolowali uczestników ruchu. Do godziny 8.00 zatrzymano 5 nietrzeźwych. Dwóch na przestępstwo z wynikiem powyżej 0,5 promila, 3 jako sprawców wykroczenia.

520 kontroli trzeźwości przeprowadzonych w weekend spowodowało wyeliminowanie z ruchu 3 pijanych kierujących. Rekordzista jadący w sobotę ulicą Płk. Dąbka miał w organizmie 2,14 promila alkoholu. 33-latek nie posiadał prawa jazdy. Jego audi a4 trafiło na policyjny parking.

Inny mężczyzna kierujący fordem i jadący al. Grunwaldzką „wydmuchał” wynik 0,8 promila. Jeszcze inny, zatrzymany przy ul. Radomskiej, który kierował rowerem miał 2 promile alkoholu. Rower przekazano

Zatrzymano sprawców kradzieży paliwa

19, 43 i 27-latek zostali zatrzymani przez policjantów. 19-latek najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej a później uciekał swoją mazdą w kierunku drogi k22. Policjanci zatrzymali go w miejscowości Ząbrowo. Wtedy okazało się, że w aucie, oprócz pasażerów znajdują się plastykowe zbiorniki z olejem napędowym.

Było po 3 w nocy a osoby jadące osobową mazdą ul. Warszawską chciały uniknąć kontroli drogowej. Próba zatrzymania do kontroli spowodowała tylko przyspieszanie i ucieczkę mazdy, jak się później okazało kierowanej przez 19-latka.

Nagroda na festiwalu

Film prewencyjny „Tak wyglądają drogowe realia” zajął II miejsce na 13th FilmAT Festival – Międzynarodowym Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych. W Warszawie odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród. Byliśmy na niej.

1,5 minutowy spot „Tak wyglądają drogowe realia” realizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Elblągu oraz Truso Tv zdobył II nagrodę w kategorii „Road Safety”. Zdecydowało o tym międzynarodowe jury 13th FilmAT Festival – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych.

Znaleziono 200 euro oraz 200 zł. Policja poszukuje właściciela

Policjanci z Elbląga poszukują właściciela 200 zł i 200 euro. Pieniądze zostały znalezione 17 października br., w jednym miejscu - na chodniku przy ul. Podgórnej 10 w Elblągu (przed sklepem Supersam). 

Osoba, do której należą proszona jest o kontakt z policjantem (nr tel. 55 230 17 07) i osobisty ich odbiór w KMP w Elblągu przy al. Tysiąclecia 3. 

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Zarzuty dla podejrzanego w sprawie znieważenia pomnika – Dębu Pamięci

W miniony piątek (19 października) 39-letni mieszkaniec Elbląga zgłosił się do komendy i przyznał do znieważenia pomnika – Dębu Pamięci, które miało miejsce na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. Grozi mu grzywna albo kara ograniczenia wolności. 

Przypominamy, zdarzenie miało miejsce 22 września br. około godziny 15.00 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym przy ul. Szmaragdowej 5. Tam kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który podchodzi do Dębu Pamięci i go łamie. Zabezpieczony monitoring z kamer autobusu, zarejestrował sprawcę zaraz po zdarzeniu i pomógł w jego zatrzymaniu. 

W miniony piątek (19 października), kilka godzin po publikacji komunikatu w mediach, mężczyzna zgłosił się do komendy. Złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanego mu czynu. Jak powiedział zrobił to z głupoty oraz

Policjanci poszukują świadków znieważenia pomnika!

Policjanci z Elbląga poszukują świadków znieważenia pomnika – Dębu Pamięci, które miało miejsce na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym. Kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który jest podejrzewany o dokonanie tego  przestępstwa. Policjanci proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. 

Zdarzenie miało miejsce 22 września br. około godziny 15.00 na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym przy ul. Szmaragdowej 5. Tam kamery monitoringu zarejestrowały mężczyznę, który podchodzi do Dębu Pamięci i go łamie. Zabezpieczony został również monitoring z kamer autobusu, do którego zaraz po zdarzeniu wsiadł mężczyzna. Policjanci prowadzący sprawę proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości. 

Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o kontakt z prowadzącym postępowanie (55 230 16 30 lub 55 230 16 20 oraz

Działania „Prędkość” i cztery przypadki przekroczenia prędkości o 50+

Wczoraj (17 października) policjanci z ruchu drogowego prowadzili działania „Prędkość”.  Skontrolowali  95 samochodów. 37 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Wśród nich znalazło się 4 kierowców, którzy jechali w terenie zabudowanym o 50 km/h za szybko. Stracili prawo jazdy. 

Trwa akcja gaśnicza w Jegłowniku - są utrudnienia na k22!

Na trasie k22 w miejscowości Jegłownik trwa akcja gaśnicza straży pożarnej. Palą się budynki gospodarcze. Kierowcy jadący w stronę Malborka muszą liczyć się z utrudnieniami. Dla jadących w stronę Malborka policjanci zalecają objazd przez Nowy Dwór Gdański. Jakub Sawicki

Zespół Prasowy KMP Elbląg

Pod szkołą zatrzymali dilera narkotykowego. Pomogła w tym Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Pod jedną z elbląskich szkół podstawowych w Elblągu dzielnicowy zatrzymał 18-latka, który miał przy sobie amfetaminę. Poporcjowane narkotyki były przygotowane do sprzedaży. Zatrzymany mężczyzna miał przy sobie także wagę elektroniczną. Kontrola była rezultatem zgłoszenia poprzez KMZB (Krajową Mapę zagrożeń Bezpieczeństwa). Dzięki sprawnie funkcjonującemu systemowi, mieszkańcy zgłaszają zagrożenia, a policjanci je weryfikują. W tej sprawie policjanci zabezpieczyli 13 gramów narkotyków, które mogły trafić do elbląskich szkół. 18-latek nie był wcześniej karany. Może mu grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci kontrolują tereny elbląskich szkół pod kątem demoralizacji, spożywania alkoholu, posiadania substancji zabronionych. Takie miejsca wskazują mieszkańcy, nauczyciele, rodzice, którzy widzą zagrożenia i nanoszą je na mapę KMZB. Podobnie było w tym przypadku.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem