Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli… odzież

Reklamy

 

 

                

 

 

Kryminalne

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą zabezpieczyli… odzież

Ponad 300 sztuk odzieży o wartości około 40 tys zł noszącej oznaczenia renomowanych firm trafiło do policyjnego magazynu dowodów rzeczowych. Powód – podejrzenie, iż przedmioty te nie są oryginalne, a jako takie były sprzedawane w Internecie. Policjanci przesłuchali również właściciela towaru.

28-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy Policji i tam przesłuchany. 28-latek oferował do sprzedaży towar noszący oznaczenia oryginalnych marek. Robił to za pośrednictwem internetowych portali aukcyjno - sprzedażowych. Jak ustalili funkcjonariusze pionu zwalczania przestępczości gospodarczej sprawca mógł tak działać od około roku. Podczas przeszukania lokalu zabezpieczono towar o łącznej wartości ponad 40 tysięcy złotych. To już druga w ostatnim czasie sprawa gdzie zabezpieczone jest odzież z podejrzeniem podrobienia i posługiwania się zastrzeżonymi znakami towarowymi.

Tydzień wcześniej policjanci z pionu PG również zabezpieczyli od innego mężczyzny podobny towar. Teraz w obu sprawach zostanie powołany biegły, który określi oryginalność bądź podrobienie zabezpieczonych przedmiotów. Za naruszenie znaków towarowych oraz handel podróbkami zgodnie z ustawą może grozić kara do 2 lat pozbawiania wolności oraz wysoka grzywna.

 

kom. Krzysztof Nowacki

oficer prasowy KMP w Elblągu

Komentarze   

0 #1 Franchesca 2018-04-11 12:11
Through shopping online, we can make world conscious of our culture and preserve our
traditional communities because mediocrity and industrial merchandise is exploiting them greatly.
So whether you are a man trying to find a scent that will soothe your nose plus your senses
after shaving or perhaps a woman trying to find a good gift
for your partner, Armani aftershaves give you great choices.

Besides being the most crucial event in school, there will be everyone present.Here is my web blog :: http://www.servicecenterteam.Com/UserProfile/tabid/61/userId/20295968/Default.aspx: http://www.servicecenterteam.com/UserProfile/tabid/61/userId/20295968/Default.aspx
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem