Reklamy

 

 

                

 

 

Kryminalne

Na cmentarze najlepiej dojechać komunikacją miejską. Policja rozpoczyna akcję Znicz 2018

Zamieszczamy poniżej plan organizacji ruchu w okolicach elbląskich cmentarzy. Warto zauważyć, że podczas święta komunikacja miejska dowożąca mieszkańców do cmentarzy będzie bezpłatna.

Drugim ważnym elementem jest to, iż parkingi gruntowe w obrębie Cmentarza Dębica będą zamknięte z uwagi na mocno nasiąknięty wodą grunt. Uruchomiony będzie natomiast parking przy PWSZ przy al. Grunwaldzkiej. Z niego kursowały będą dwie linie dowożące do cmentarza Dębica.

- Zmianą z tego roku będzie również rondo, które utworzono u zbiegu ulic Łęczyckiej i Grottgera – mówi kom. Tomasz Krawcewicz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu. – Powinno ono upłynnić ruch. W tym miejscu wystawiony będzie jak co roku stały patrol ruchu drogowego. Policjanci w zależności od potrzeb i natężenia pojazdów będą ręcznie kierować ruchem.  

Policja zachęca do korzystania z rozwiązań typu bezpłatna komunikacja miejska.

 

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym AGRYKOLA

1) ul. Agrykola będzie wyłączona z ruchu drogowego

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz. 22°°.

Wjazd będzie możliwy tylko dla pojazdów:  służb porządkowych (ZZM, EPGK, Cleaner) i osób sprzedających kwiaty – za okazaniem  przepustek (koloru pomarańczowego), które wyda  Urząd Miejski w Elblągu (Departament Zarząd Dróg ul. Czerwonego Krzyża 2 (tel. 55 239 -32-96)

2) ul. Chrobrego

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz.  22°°.

na odcinku od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej  będzie drogą jednokierunkową (od ronda w kierunku Góry Chrobrego) z możliwością parkowania z lewej strony na jezdni.

3) ul. Tczewska

od dnia 31 października od godz. 23 00 do dnia 1  listopada  do godz. 22°°.

 (od ul. Chrobrego) będzie ulicą bez przejazdu,

4) na ulicy: Wspólnej, Kościuszki (od wieżowców do ul. Toruńskiej), Sienkiewicza

będzie obowiązywał obustronny "zakaz zatrzymywania się" z tabliczkami T-24 wskazującymi, że pozostawiony pojazd zostanie usunięty na koszt właściciela

Miejsca postojowe w okolicy:

parking przy cmentarzu z wjazdem od ul. Kościuszki ( wjazd/wyjazd jednokierunkowy)

ul. Chrobrego  (od ul. Sztumskiej do ul. Grudziądzkiej),  na jezdni,  na odcinku  tymczasowo wyznaczonym jako  jednokierunkowy.

Uwaga

W dniach poprzedzających Święto 1.11.2018, jak i w kolejnych  dniach na ul. Agrykola handel okolicznościowy będzie udostępniony tylko  z chodnika.

 

Organizacja ruchu przy cmentarzu komunalnym DĘBICA

1) w sobotę i niedzielę 27-28 października na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy ruch drogowy będzie odbywał się na niezmienionych zasadach. W sprzyjających warunkach atmosferycznych (tj. bez opadów) parkingi zielone będą udostępnione dla pojazdów osobowych.

2) od środy 31 października od godz. 23 00 do piątku 2 listopada do godz. 22 00 (wzorem lat ubiegłych) ruch drogowy na parkingach przy Górnej i Dolnej Dębicy będzie jednokierunkowy.

3) W czwartek 1 listopada od godz. 6.00 do godz. 22.00 na ul. Łęczyckiej na odcinku od ronda  przy ul. Rawskiej do Dębicy Starej ruch drogowy będzie  zamknięty  i udostępniony wyłącznie dla:

a) autobusów komunikacji zbiorowej (przejazdy bezpłatne)

b) taksówek z pasażerami, które  będą wpuszczane na teren przy cmentarzu w ilości regulowanej przez Policję. Taksówki będą mogły zatrzymywać się wyłącznie na wyznaczonych tymczasowo postojach.

c) służb miejskich i porządkowych ( ZZM, EPGK, Cleaner)

d) pojazdów zaopatrzenia stanowisk handlowych, których właściciele posiadać będą ważne przepustki wydane przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Elbląg tel.55 2341516.

e) inne pojazdy np. mieszkańców ul. Łęczyckiej, Braniewskiej, Warmińskiej, Wschodniej, czy osób niepełnosprawnych (za okazaniem dokumentów potwierdzających  uprawnienia ) będą wpuszczane w ilości regulowanej przez Policję.  

4) dla pozostałych pojazdów dojazd do Cmentarza Dębica w dniu 1 listopada będzie odbywał się od strony węzła DK 22 i DW 509.

5) w dniu 1 listopada sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul.  Bema/ Saperów i Grottgera/Grunwaldzka będą  wyłączona, a ruchem drogowym w zależności od potrzeb może kierować  Policja.

        Wyznaczone miejsca postojowe w okolicy:

 ul. Łęczycka (wzorem lat ubiegłych) na tymczasowo wyznaczonym odcinku jednokierunkowym, na  jezdni (dojazd od  drogi krajowej nr 22)  

parkingi utwardzone przy obu kaplicach cmentarza udostępnione będą tylko dla pojazdów przewożących lub kierowanych przez osoby niepełnosprawne mające trudności w poruszaniu się. Ruchem będzie kierowała Policja.

Parkingi gruntowe – będą nieczynne.

 http://www.elblag.eu/images/1_listopada_2018.JPG 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem