Reklamy

 

 

                

 

 

Kultura

Szukamy świadków kolizji

Wydział Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu poszukuje świadków zdarzenia drogowego zaistniałego  pomiędzy 5 a 7.10.2018 r. w godz. 19:00-15:00 w Elblągu przy ul. Węgrowskiej, na parkingu przy sklepie Biedronka. Tam nieznany kierujący, pojazdem poprzez wykonywanie manewru, uszkodził pojazd marki Ford Mondeo, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia.  

Świadków zdarzenia prosimy o kontakt pod nr tel. 997 lub bezpośrednio do osoby prowadzącej czynności wyjaśniające pod numer tel. (55) 2301511.

Policjanci poszukują świadków zdarzenia drogowego zaistniałego około godz. 12:10  10 października 2018 roku na obwodnicy Elbląga. Tam nieznany kierujący, pojazdem marki Toyota Avensis na rosyjskich numerach rejestracyjnych, wykonując manewr wyprzedzania pojazdu ciężarowego marki Volvo, korzystając z prawego pobocza

Nie zwlekaj i odwiedź lodowisko Helena

Rusza kolejna atrakcja w ramach akcji „Aktywuj się z MOSiR-em”: rozpoczynamy zajęcia nauki jazdy na łyżwach oraz zapraszamy na naukę gry w hokeja. Zapewniamy zajęcia w całym sezonie zimowym, pod okiem profesjonalnych trenerów.

Zapoczątkowany sezon zimowy 2017/2018 na lodowisku Helena, przynosi ze sobą cotygodniowe atrakcje dla „małych i dużych” w postaci nauki jazdy na łyżwach i nauki gry w hokeja.

Rozpoczynamy już 23 października o 18:00 nauką jazdy łyżwach. Cotygodniowe treningi ( każdy wtorek o godz. 18:00 ) poprowadzi trenerka łyżwiarstwa Ewelina Przeworska.

Marsz Zdrowia "Kocham Cię Życie"

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi, a dokładnie "Miesiącem Świadomości Raka Piersi". Idea to zrodziła się w połowie lat osiemdziesiątych w Stanach Zjednoczonych, a z czasem pomysł ten rozprzestrzenił się na cały świat. Do Polski dotarł zaledwie parę lat później (na początku lat 90) i dość szybko się przyjął. Z pewnością pomogła w tym Różowa Wstążeczka, która stała się symbolem tej świadomości.

Dlatego też jak co roku Elbląskie Amazonki organizują XVII Marsz Zdrowia "Kocham Cię Zycie". Tegoroczny odbędzie się 13 października. Spotykamy się o godz.12.00 przy Urzędzie Miasta. 

Koncert zespołu Lao Che w Elblągu

Agencja Powsinoga zaprasza na niezły #wpiernicz koncertowy, który będzie Wam oddany przez płocki zespół pieśni i tańca Lao Che. Wydarzenie w ramach trasy "Wiedza o Społeczeństwie" zostanie rozegrane w scenerii Teatru im. Sewruka w Elblągu. W mieście do którego kapela wraca po niemalże 7 latach.


LAO CHE "WOS"
04.11.2018 [niedziela] 
Teatr im. Sewruka, Elbląg 
drzwi 18:00 | start 19:00
www.powsinoga.com/bilety

Koncert promujący najnowszą płytę zespołu Lao Che pt. ”Wiedza o Społeczeństwie”. Kapela sięga do brzmień mogących kojarzyć się z muzyką rozrywkową lat osiemdziesiątych jednak podanych w charakterystyczny dla ich twórczości przetworzony sposób, nawiązujący do wielu gatunków muzycznych. 

Za produkcję albumu ponownie odpowiada Piotr "Emade" Waglewski oraz Filip "Wieża" Różański. Do zespołu dołączył nowy muzyk - Karol Gola (saksofon

Rusza tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej .

Wraz z rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem rozpoczęły się także zapisy na czwartą już edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym mieście. Jest to wydarzenie, które przemienia uczestników duchowo, fizycznie i mentalnie. Podczas ponad 40 kilometrowej nocnej wędrówki w modlitwie i milczeniu rodzi się ból i walka z własnymi słabościami. Ma być ekstremalnie, by w trudnych warunkach poznać lepiej siebie i spotkać Boga. Do celu dojdą tylko ci, którzy to wyzwanie podejmą, do czego gorąco zachęcamy. Jest to droga, która poprzez zmęczenie   i samotność, uczy pokory i pozwala wejść w głąb siebie.

Tematem tegorocznych rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie Droga (Pięknego) Życia i odbędzie się ona w nocy z 23/24 marca. Tradycyjnie już, rozpocznie się Mszą Świętą          o 20:00 w salwatoriańskiej parafii Św. Brata Alberta

Seniorzy uczyli się tańców standardowych

Ruszyła II edycja kampanii pn. Kierunek zdrowie. Ponad 250 seniorów wzięło udział w pierwszym spotkaniu, podczas którego wydłużaliśmy młodość tańcem.

- Bardzo się cieszę, że już po raz drugi rozpoczynamy cykl spotkań prozdrowotnych pn. Kierunek zdrowie. W ubiegłym roku wiele osób pytało mnie czy będzie kontynuacja tego projektu. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszu społecznego Grupy Żywiec możemy po raz kolejny spotykać się na zajęciach i warsztatach. W tym roku  stawiamy na ruch wśród seniorów. Spotkania odbywają się pod hasłem „Ruszaj się i ciesz się zdrowiem”. Dziękuję za tak liczne Państwa przyjście na pierwsze zajęcia i serdecznie zachęcam do udziału w kolejnych – mówił podczas inauguracji kampanii Prezydent Witold Wróblewski.

Pierwsze spotkanie odbywało się pod hasłem – Wydłużamy młodość tańcem. Seniorzy pod okiem

Lato w Formie - teatr, kino, koncerty

W drugi lipcowy weekend (8-9 lipca) zachęcamy do wspólnego spędzenia czasu na Starym Mieście w ramach projektu LATO W FORMIE. Poniżej szczegółowy program. 

Prezydent zaprasza - ruszają wakacje z MOSiR

Rozpoczęły się upragnione przez wszystkich uczniów wakacje, a to oznacza że najmłodsi mogą odpocząć od nauki i swój wolny czas poświęcić na zabawę. Dzieci i młodzież, które zostają w mieście mogą liczyć na sporo atrakcji które Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował wspólnie z klubami i partnerami.

 

Z całą pewnością te dzieci, które w czasie wakacji pozostają w mieście, wcale nie będą narzekać na nudę. Program Wakacji z MOSiR-em został tak ułożony, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego, wszystkich małych i dużych miłośników aktywnego wypoczynku MOSiR zaprasza do udziału w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Tradycyjnie nie zabraknie gier zespołowych, a uczestnicy zajęć będą mogli sprawdzić się w przeróżnych turniejach. Wszystkie zajęcia w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em” są bezpłatne.

ajlepszy kierowca regionu po raz… czterdziesty

Jazda sprawnościowa motocyklem, samochodem, autobusem i autem ciężarowym – to konkurencje jakie będą rozgrywane na placu Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli prezentację aut i motocykli zabytkowych, terenowych oraz sprzętu Straży Pożarnej. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa medycznego.

Konkursy o tytuł „Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego” mają w Elblągu długą tradycję. Tym razem rozgrywany będzie on po raz… 40. Tradycyjnie udział w konkursie jest bezpłatny należy wykazać się jedynie posiadaniem prawa jazdy na daną kategorię lub w przypadku startu motocyklem mieć swój jednoślad. W pozostałych konkurencjach pojazdy zapewnia organizator. Są nimi: samochód osobowy, ciężarowy oraz autobus. Początek zmagań o godzinie 9.00 w niedzielę 25 czerwca na Targowisku Miejskim.UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem