Reklamy

 

 

                

 

 

Kultura

Rusza tegoroczna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej .

Wraz z rozpoczynającym się w Środę Popielcową Wielkim Postem rozpoczęły się także zapisy na czwartą już edycję Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w naszym mieście. Jest to wydarzenie, które przemienia uczestników duchowo, fizycznie i mentalnie. Podczas ponad 40 kilometrowej nocnej wędrówki w modlitwie i milczeniu rodzi się ból i walka z własnymi słabościami. Ma być ekstremalnie, by w trudnych warunkach poznać lepiej siebie i spotkać Boga. Do celu dojdą tylko ci, którzy to wyzwanie podejmą, do czego gorąco zachęcamy. Jest to droga, która poprzez zmęczenie   i samotność, uczy pokory i pozwala wejść w głąb siebie.

Tematem tegorocznych rozważań Ekstremalnej Drogi Krzyżowej będzie Droga (Pięknego) Życia i odbędzie się ona w nocy z 23/24 marca. Tradycyjnie już, rozpocznie się Mszą Świętą          o 20:00 w salwatoriańskiej parafii Św. Brata Alberta przy ul. Częstochowskiej 28 w Elblągu. W tym roku została utworzona, przez wspólnotę Mężczyzn Boga, nowa trasa tzw. PĘTLA, która jak sama nazwa wskazuje rozpocznie się i zakończy w Elblągu. Trasa ma 42 km i prowadzi przez Bażantarnię, Stoboje, Piastowo, Ogrodniki, Jelenią Dolinę, Jagodnik, Modrzewinę i kończy się      w kościele św. Brata Alberta. Mamy więc w tym roku do zaproponowania 4 trasy:

1. Elbląg – Frombork (trasa czerwona – 40 km)

2. Elbląg - Zielonka Pasłęcka (trasa zielona – 42 km)

3. Elbląg – Tolkmicko (trasa czarna – 40,6 km)km)

4. Elbląg - Elbląg (pętla - 42 km)

Deklarację uczestnictwa można przesyłać mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.       oraz przez stronę www.edk.org.pl. Trzeba dodać, że ilość osób chcących wziąć udział jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.

W razie jakichkolwiek pytań, czy niejasności można dzwonić pod numer telefonu: +48 519 858 899. Zachęcamy także do śledzenia profilu facebookowego: ELBLĄG.EDK.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem