Reklamy

 

 

                

 

 

Kultura

Puchar Polski Nordic Walking już w sobotę!

W najbliższą sobotę -24 czerwca Elbląg po raz kolejny stanie się polską stolicą nordic walking.

Na starcie zawodów w ramach Pucharu Polski stanie z kijkami ponad 600 osób z całego kraju.Organizatorami imprezy są: Polska Federacja Nordic Walking, Prezydent Elbląga Witold Wróblewski i Santander Consumer Bank.

 

 

- „Bardzo się cieszę, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza odbędzie się właśnie w Elblągu, w naszej wspaniałej Bażantarni, która idealnie nadaje się do uprawiania tej dyscypliny – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski. - Zachęcam do udziału w zawodach. Zapraszam również do kibicowania”.

 

W sobotniej imprezie zawodnicy wystartują w klasyfikacji drużynowej i indywidualnej, w podziale na płeć i kategorie wiekowe na 3 dystansach  - 5, 10 i 21km. Będą rywalizowali o punkty klasyfikacji generalnej. Zapisy trwają do środy do godz. 23:59. Na tych, którzy nie mają ochoty się ścigać, czeka natomiast rajd rekreacyjny na dystansie 5 km. Wszystkie trasy będą przebiegały przez tereny leśne Parku Bażantarnia. Wydarzeniu będą towarzyszyły liczne atrakcje dla dzieci.

 

Puchar Polski Nordic Walking to największy cykl imprez poświęconych temu sportowi w naszym kraju. W tym roku odbywa się jego ósma edycja. Wyjątkowość Pucharu polega na tym, że udział w zawodach może wziąć praktycznie każdy. Na starcie staną profesjonalni sportowcy i osoby, które dopiero uczą się chodzenia z kijkami. Celem imprezy jest popularyzacja tej wspaniałej, prostej i ogólnodostępnej formy ruchu, promowanie spędzania czasu z rodziną i aktywnego stylu życia.

 

Wielki finał Pucharu Polski Nordic Walking zostanie zorganizowany 9 września w Hajnówce. Łącznie w tegorocznej edycji odbędzie się 7 imprez na terenie całej Polski. Organizatorem wydarzenia jest Polska Federacja Nordic Walking, a sponsorem strategicznym – Santander Consumer Bank, sponsorami imprez są również: Ziaja, Staropolanka, Hotele Unitral, Lidia i Senator, Polar, Bungy Pump. W ostatniej edycji Pucharu Polski w Hajnówce 9 września 2017 wylosowany zostanie samochód osobowy marki Suzuki Swift. Aby wziąć udział w losowaniu tego pięknego samochodu wystarczy być osobą pełnoletnią i wystartować przynajmniej w jednej z 7 edycji na terenie kraju. Każdy start to dodatkowa szansa na wygraną w loterii.

 

Puchar Polski Nordic Walking w Elblągu - program

 

PIĄTEK 23.06.2017:

18:00 – 20:00 Biuro zawodów 5,10 i 21km

 

SOBOTA 24.06.2017:

08:00 – 9:30 Biuro zawodów 21km

08:00 – 10:30 Biuro zawodów 10 km

8:00 – 11:15 Biuro zawodów 5km

10:00 – START 21km

11:00 – START 10km

11:20 – Otwarcie imprezy

11:35 – Rozgrzewka i pokaz techniki dla 5 km

12:00 – START 5km

13:30- 14:15 – pokazy i występy artystyczne

14:30 – dekoracje

 

Zapisy na zawody i szczegółowe informacje znajdują się na stronach:

www.pucharpolskinw.pl

www.pfnw.eu

https://www.facebook.com/pfnw.eu/

Komentarze   

0 #1 KIRAZemo 2018-07-17 18:30
To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, created hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special procedures so that water does not stay tissues. If expectant mother is resting, then under the feet preferably put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
swollen feet after pregnancy: http://pregnancyplus.info/why-do-you-have-swollen-feet-after-pregnancy
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem