Reklamy

 

 

                

 

 

Kultura

ajlepszy kierowca regionu po raz… czterdziesty

Jazda sprawnościowa motocyklem, samochodem, autobusem i autem ciężarowym – to konkurencje jakie będą rozgrywane na placu Targowiska Miejskiego przy ul. Płk. Dąbka w Elblągu. Oprócz tego organizatorzy przewidzieli prezentację aut i motocykli zabytkowych, terenowych oraz sprzętu Straży Pożarnej. Nie zabraknie też pokazu ratownictwa medycznego.

Konkursy o tytuł „Najlepszego kierowcy regionu elbląskiego” mają w Elblągu długą tradycję. Tym razem rozgrywany będzie on po raz… 40. Tradycyjnie udział w konkursie jest bezpłatny należy wykazać się jedynie posiadaniem prawa jazdy na daną kategorię lub w przypadku startu motocyklem mieć swój jednoślad. W pozostałych konkurencjach pojazdy zapewnia organizator. Są nimi: samochód osobowy, ciężarowy oraz autobus. Początek zmagań o godzinie 9.00 w niedzielę 25 czerwca na Targowisku Miejskim.

 

- Tradycyjnie jedną z konkurencji będzie część teoretyczna, gdzie przewidujemy do rozwiązania test z przepisów ruchu i pierwszej pomocy – mówi Marek Chmielewski Komandor Konkursu. – Z kolei część praktyczna to przejazd po ustawionym torze. Tor jest tak przygotowany, aby mógł poradzić sobie z nim każdy uczestnik - oczywiście liczy się czas przejazdu. Zachęcam więc do udziału jak największą ilość elblążan ponieważ przewidzieliśmy ciekawe i atrakcyjne nagrody i to nie tylko za pierwsze miejsca.  

Będą także puchary za poszczególne konkurencje m.in.: puchar Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, puchar Prezesa Spółki „Wójcik Fabryka Mebli”, puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu oraz  puchar Prezesa Spółki PKS w Elblągu.

Konkurs będzie również okazją do obejrzenia zabytków polskiej motoryzacji. Nie zabraknie aut produkowanych w latach 70 i 80 w Polsce. Będą także zabytkowe motocykle tzw. „legendy PRL-u” i samochody terenowe. Zachęcamy więc do udziału w konkursie czy to jako zawodnik czy też widz. W załączeniu zamieszczamy szczegółowy regulamin konkursu, którego celem jest podnoszenie bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie regionu elbląskiego oraz doskonalenie techniki jazdy. Organizatorem konkursu jest Automobilklub Elbląski a honorowym patronatem imprezę objął Prezydent Elbląga.

 

krzyn

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem