Reklamy

 

 

                

 

 

Sport

Polacy wygrali Międzynarodowy Turniej w siatkówce plażowej

W dniach 30.06-02.07.2017 r. w miejscowości Handlova (Słowacja) odbył się Międzynarodowy Turniej w Siatkówce Plażowej Osób Niepełnosprawnych w której wystąpiły dwie drużyny  Reprezentacji Polski w Piłce Plażowej w składzie:

 

Polska  I 

  1. Adam Stępień (IKS ATAK Elbląg)

  2. Artur Wąsowicz (IKS ATAK Elbląg)

  3. Mateusz Pilak (Start Łódź)

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ

OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – PIASTOWO 16- 18 .06. 2017 

Już po raz kolejny  Otwarte  Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Plażowej Osób Niepełnosprawnych  IKS ‘’ATAK’’ zorganizował  w Piastowie koło Elbląga. Sprzyjająca pogoda przywitała zawodników ze Szczecina, Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi, Kaźmierza i Elbląga.

Policyjna drużyna na II miejscu w 1/8 Iron Man

W zawodach z cyklu Garmin Iron Triathlon w Elblągu udział wzięła 3 osobowa policyjna reprezentacja W barwach Komendy Miejskiej Policji w Elblągu startowali: Beata Nienadowska, Jarosław Wojtowicz i Dominik Bieniek. Jak na debiutantów i amatorów (w tej konkurencji) spisali się wyśmienicie zajmując drużynowo II miejsce.  

Trójka policjantów startowała na dystansie 1/8 Iron Man. Konkurencjami były: pływanie na dystansie 475 metrów, 22,5 km trasy rowerowej oraz 5,275 km trasy biegowej.

Debiut Elbląga w Ogólnopolskich Czwartakach Lekkoatletycznych

Ponad trzydziestoosobowa reprezentacja uczniów elbląskich szkół podstawowych wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych, które tradycyjnie odbyły się w Łodzi.

XXIII edycja tej imprezy zgromadziła na starcie ok. 2500 uczniów. Dwudniowe zmagania przyniosły naszej ekipie brązowy medal w biegu sprinterskim na 60 m wywalczony przez ucznia klasy V Szkoły Podstawowej nr 9 Bartłomieja Chudzika (8,25 sek.). To dobre otwarcie naszej obecności w tych ogólnopolskich zawodach. Cieszy też fakt wejścia do ścisłego finału Mai Brzezińskiej (SP 9) rzucającej piłeczką palantową, która zajęła 6 miejsce bijąc swój rekord życiowy (45,50 m).

Na podkreślenie bardzo dobrego występu zasługują także: Igor Kucharzewski (SP 6) któremu do finału biegu na 300 m zabrakło 0,18 sek.; Grzegorz Stromski (SP 1) zajmując 9 miejsce w skoku w dal (4,43

Metrotest w potrójnej koronie PELA

Zakończyły się rozgrywki Piłkarskiej Elbląskiej Ligi Amatorów HYDROBUD w sezonie 2016/2017 organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Po raz trzeci z rzędu zwycięska okazała się drużyna Metrotest, która po rozegraniu wszystkich spotkań okazała się lepsza od drugiej w tabeli drużyny AS-TRANS oraz trzeciej ekipy AGD JAREX Legioniści.

XVI GRAND PRIX ELBLĄGA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH - zmiana terminów zawodów

Ze względów niezależnych od organizatora zawody z dnia 23.04.2017r. zostały przełożone na dzień 25.06.2017r. Pierwsze zawody z cyklu Grand Prix odbędą się w dniu 21.05.2017r.

Zapraszamy do udziału w XVI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach Przełajowych.

LOGBARTRANS po raz siódmy siatkarskim mistrzem Elbląga

Zawodnicy zespołu LOGBARTRANS po siódmy zostali mistrzami Elbląga siatkarskich rozgrywek amatorów organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W finale Awangarda Volley Ligi pokonali ZNP 3:0. Natomiast brązowe medale trafiły do siatkarzy KAM.

 

W jubileuszowej, dziesiątej edycji siatkarskich rozgrywek Awangarda Volley Liga, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, rywalizowało dziewięć zespołów. W ciągu całego sezonu zespoły rozegrały aż 80 spotkań. Niemal w każdy wtorek i czwartek miłośnicy siatkówki spotykali się w hali sportowej Gimnazjum nr 9, by walczyć o tytuł amatorskich mistrzów Elbląga. Po rozegraniu fazy zasadniczej, osiem najlepszych ekip przystąpiło do play off. Ostatecznie w turnieju finałowym, rozegranym w minioną niedzielę, spotkały się cztery najlepsze zespoły, które przystąpił do walki o medale. Zmagania siatkarzy tradycyjnie obserwowali przedstawiciele sponsorów, działaczy sportowych oraz sympatycy siatkówki w Elblągu.

Turniej Hokeja na Lodzie o Puchar prezydenta Miasta Elbląga

Link do filmiku promującego turniej:  https://youtu.be/hzdf-ffK4rM

Około 150 młodych hokeistów z Elbląga, Kaliningradu, Malborka, Gdyni, Warszawy i Mińska Mazowieckiego skrzyżuje kije w 15 meczach turniejowych. Dodatkowo w niedzielę o godz. 14.00 odbędzie się mecz pokazowy z udziałem najmłodszych wychowanków UKS Wikingowie oraz UKS Bombers Malbork - ten mecz dostarczy z pewnością wielu pozytywnych emocji, gdyż najmłodszy zawodnik będzie miał zaledwie 4 lata!

Imprezę poprowadzi znany wszystkim Krzysztof Panas.

Harmonogram Turnieju:

25 marca (sobota):

9.00 - 10.00  UKS Wikingowie - Kaliningrad Phoenix

10.00 - 11.00 HUKS Niedźwiadki - UKS Bombers

11.30 - 12.30 KH Legia Warszawa - HKS Mińsk Mazowiecki

12.30 - 13.30 Wikingowie – UKS Bombers

14.00 - 15.00 HUKS Niedźwiadki - Kaliningrad Phoenix

15.00-16.00 KH Legia Warszawa - UKS

Tenisiści Old Masters mistrzami Elbląga

Zakończyły się rozgrywki Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego organizowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali tenisiści zespołu Old Masters, którzy w decydującym meczu pokonali zespół JaRo Zatorze 3:0.

W najważniejszym meczu sezonu spotkały się dwie najlepsze drużyny rundy zasadniczej. Obrońca mistrzowskiego tytułu Old Masters, dotarł do finału dzięki wygranej 3:1 z ŻTS Kmiecin, natomiast JaRo Zatorze w drodze do finału ograło ESK Nestora też w stosunku 3:1.

Mecz finałowy miał dość jednostronny przebieg, obrońcy tytułu z Old Masters w każdym z trzech meczy stracili tylko po jednym secie i wygrali dość gładko całe spotkanie 3:0.

Nieco więcej emocji towarzyszyło rywalizacji o brązowe medale w której ESK Nestora zagrało z ŻTS Kmiecin. Spotkanie rozstrzygnęło się po pięciu zaciętych meczach naUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem