Reklamy

 

 

                

 

 

Sport

MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ

OTWARTE MISTRZOSTWA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH – PIASTOWO 16- 18 .06. 2017 

Już po raz kolejny  Otwarte  Mistrzostwa Polski w Piłce Siatkowej Plażowej Osób Niepełnosprawnych  IKS ‘’ATAK’’ zorganizował  w Piastowie koło Elbląga. Sprzyjająca pogoda przywitała zawodników ze Szczecina, Wrocławia, Zielonej Góry, Łodzi, Kaźmierza i Elbląga.

 

Patronat Honorowy nad Mistrzostwami objął Starosta Elbląski Pan Maciej Romanowski, a uroczystego otwarcia turnieju  w imieniu Starostwa dokonał Pan Jacek Augustynowicz sekretarz Starostwa Powiatowego

Zawodników przywitał także Wójt Gminy Milejewo Pan Krzysztof Szumała.  Do gry w turnieju zgłosiło się  5 zespołów męskich, które zagrały   w siatkówkę plażówkę na stojąco, 7 zespołów męskich, które  zagrały w siatkówkę  na siedząco,  3 zespoły żeńskie, które także zagrały mecze  na siedząco. W plażówkę na stojąco mecze zostały rozegrane systemem każdy  z każdym. Najlepszym zespołem  okazał się zespół  ATAK –u ,który obronił tytuł Mistrzów Polski zdobyty rok temu, na drugim i trzecim miejscu  uplasowały się  zespoły z woj.lubuskiego  START ZIELONA GÓRA I i START ZIELONA GÓRA II.             

W siatkówce   na  siedząco nastąpił podział na grupy.

W Grupie A  zagrały zespoły:

KS INDRA I, ŁÓDŹ, ATAK I

Grupa B: START WROCŁAW, SZCZECIN,  KS INDRA II, ATAK II. 

Po zaciętych walkach złoto trafiło do  Wrocław, srebro   – do Kaźmierza zespół KS  Indra I, brąz do Elbląga -  Atak I .

Wśród Pań najlepsze okazały się zawodniczki reprezentujące Atak 1, pokonując Atak 2 i Wrocław. 

W niedzielnym turnieju OPEN  wystartowało aż 14 par.  Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, czyli do dwóch przegranych meczów. Walka między zespołami była bardzo zacięta i widowiskowa. Najlepszą parą  turnieju okazali się Mariusz Wojdak i Maciej Wołosz, do młodych  siatkarzy Ataku  Dawida Woźnego  i Mikołaja Lange  trafiło srebro, zaś na trzecim miejscu uplasowała się para mieszana Iwona Stępień i Adam Stępień.

Dziękujemy wszystkim za udział w turnieju i sportowe emocje.

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem