152 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

Reklamy

 

 

                

 

 

Aktualności

152 ROCZNICA POWSTANIA STYCZNIOWEGO

 „Rok 1863 dał wielkość nieznaną, co do której i teraz świat wątpi!”

 

W dniu dzisiejszym 22.01.2014 r. Przewodniczący Rady Miasta Elbląga Jerzy Wilk wraz z członkami PIS - u, Klubu Gazety Polskiej oraz Ligi Obrony Suwerenności, w Parku im. Romualda Traugutta, uczcili 152 rocznicę Powstania Styczniowego.

Niestety władze miasta Elbląga zapomniały o tej ważnej rocznicy dla naszego kraju, zaskakujący był również fakt, że w uroczystościach nie wzieli udziału przedstawicieli innych organizacji społecznych i politycznych

Dwa lata temu w 150 rocznicę Powstania Styczniowego PIS oraz klub GP samotnie zainicjował obchody Powstania w Elblągu.  

W roku 2014, za rządów Prezydenta Miasta Elbląga Jerzego Wilka uroczystości związane ze 151 rocznicą Powstania Styczniowego zostały zorganizowane godnie i z rozmachem, a Prezydent Bronisław Komorowski przesłał na ręce ówczesnego Prezydenta Miasta Jerzego Wilka podziękowanie za uczczenie tej ważnej dla Naszego kraju rocznicy.

W tym roku władze miasta zapomniały o uczczeniu kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego,  a wiceprezydent Bogusław Milusz pojechał do Warszawy, zbierać pochwały za osiagnięcia byłych władz miasta.

Prezydent Komorowski zorganizował wystawę w 152 rocznicę Powstania Styczniowego, gdzie znalazły się fotografie z obchodów 151 rocznicy Powstania Styczniowego z Elbląga.

Przedstawiciele SLD i PO składają kwiaty w rocznicę "wyzwolenia" Elbląga, lub 17 września   

Czy polskie rocznice dla rządzących naszym miastem są tematem tabu?

Musimy pamiętać że, taka będzie Polska, jakie jej młodzieży chowanie!

 

                                                                                    Daniel Grubecki

 

 

 

Komentarze   

+1 #2 Anna Zofia 2015-01-26 20:33
Skoro ogranicza się w nauczaniu młodych Polaków lekcje historii, to efektem tego jest ignorancja symboli pamięci o przeszłości Polski. Takie rugowanie historii z życia rozpoczął nie kto inny, a historyk z wykształcenia - Donald Tusk. Zaczął od siebie - nie wiedział, że jego dziadek służył w Wermachcie. Tak przynajmniej twierdził. Taki to fachowiec na miarę PO. A jak rozumieć obecnych włodarzy miasta, którym Powstanie Styczniowe trudno wspominać?
Cytować
+1 #1 Jacek 2015-01-22 22:24
Jak powiedział ex premier naszego kraju? Polskość to nienormalność. Tak nasi przodkowie byli chorzy, chorzy z miłości do POLSKI!!!
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
OdświeżUWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem